12 nejčastějších otázek k podlahám a terasám | FLOOOR

Časté dotazy

1Kdy nejpozději bych měl řešit výběr podlahy?
Aby vaše nová podlaha „pasovala“ do nového interiéru, je dobré znát její vlastnosti a skladební výšku ideálně při projektování stavby. Pokud v této fázi všichni vědí typ podlahy, je možné dosáhnout čistých detailů při napojení např. na dlažby v koupelnách nebo na schodiště. Pokud máte podlahové topení, tak už při návrhu topného systému by se mělo počítat s hodnotami tepelného odporu konkrétní podlahové krytiny a tomu také přizpůsobit její výběr.
2Je cenová kalkulace od vás konečná, nebo se jedná jen o tzv. nabídkovou cenu a musím počítat s vícenáklady?
Pokud se v průběhu stavby nic zásadního nezmění (rozsah/typ vybrané podlahy a způsob její instalace či povrchové úpravy), pak cenová nabídka od nás je vždy pevná. Vícenáklady zpravidla vyvstanou, když není stavební připravenost dle norem a potřeb pro správnou instalaci, popř. tlačí čas a je třeba aplikovat protivlhkostní uzávěru, či vyšší vyrovnání stěrkou apod. Toto jsou však zpravidla důsledky něčího pochybení a bývá možné tyto vícenáklady nárokovat.
3Položíte mi podlahu kterou jsem si koupil sám?
Bohužel, v takovém případě musíte hledat jiného dodavatele. Pokládáme podlahy od renomovaných výrobců které známe a umíme tím předejít spoustě nepříjemnostem do budoucna.
4Jakou podlahu si mám vybrat? Líbí se mi dřevo, ale je dost drahé a také jsem slyšel, že je náročné na údržbu.
Pokud se vám líbí dřevěná podlaha, určitě vybereme dřevěnou podlahu. Dnešní nabídka trhu je velmi rozmanitá a zažité „pravdy“ už dávno nemusí platit, pokud zvolíme správně a vybereme tu pravou přesně pro vás a vaše potřeby.
5Můžu mít dřevěnou podlahu když mám podlahové topení?
Ano můžete. A hned několik typů, v různých barvách, délkách, šířkách a designech. Výběr nepodceňujte a svěřte se odborníkovi, který nejen dobře poradí, ale také správně nainstaluje. Pak se nemusíte ničeho bát. Nejlepší je vybírat podlahu ještě dříve, než vyberete typ podlahového topení.
6Jak dlouho po vylití betonu nebo anhydritu můžete začít s pokládkou podlahy?
Jakmile budou dokončené veškeré stavební a prašné procesy a zároveň bude podklad způsobilý k pokládce. Průběh vysoušení sledujeme a měříme zbytkovou vlhkost v podkladu. Jakmile je vše připravené, naplánujeme termín zahájení a tím pádem už i znáte termín dokončení. Zpravidla se tak může stát po 3 měsících od vylití anhydritu nebo cementového potěru. V případě podlahového topení je situace stejná, každopádně požadujte po svém topenáři protokol o nátopné zkoušce.
7Máme malé děti a psa. Rozpočet se tenčí. Dřevěné podlahy by mi bylo líto a navíc na ní nijak nelpím. Co nám poradíte?
Vinylovou podlahu s dodatečnou PU povrchovou úpravou ihned po pokládce.
8Rekonstruuji byt s plánem jej pronajmout. Jakou podlahu byste mi doporučili? Jde mi o dobrý poměr cena/užitná hodnota a abych ji nemusel po každém nájemníkovi draze měnit.
Pokud to pojetí interiéru Vašeho bytu dovoluje, volil bych vinylovou podlahu s dodatečnou PU povrchovou úpravou. Máte-li luxusnější byt či apartmán a chcete podtrhnout jeho exkluzivitu, doporučuji dýhovanou dřevěnou podlahu s olejovanou povrchovou úpravou. Po každém nájemníkovi lze bezprašně a bez nutnosti broušení takovouto podlahu oživit, vrátit jí její původní vzhled a ochránit na další roky používání.
9Co když si z vaší nabídky Showcaru nebudu schopen vybrat tu pravou podlahu?
Takových zákazníků máme absolutní minimum. Každopádně bychom vám dodatečně zprostředkovali další vzorky na základě vstupních informací z úvodní schůzky.
10Z jakého materiálu by měla být terasa? Nechci se o ni starat a každý rok ji natírat a chci aby vydržela.
Možností máme hned několik: 1. vybereme z renomovaných výrobců WPC teras. Nějaká údržba je i zde vhodná, ale není to nic, co nezvládnete sami, popř. s naší pomocí. 2. dopřejte si krásnou dřevěnou terasu a my se postaráme, aby byla každé jaro jako nová. 3. pokud se smíříte s tím, že dřevo časem zešedne, můžete vybrat prakticky jakýkoli odolný materiál a terasa bude dobře fungovat. Po nějakém čase nám zavoláte, a my ji vdechneme nový život.
11Je potřeba pod podlahu stěrkovat? Stavební firma nám říkala, že na nový beton už může přijít rovnou podlaha.
Záleží na tom jaká podlaha a jak kvalitní je podklad. Například pod dřevěné podlahy se při správné rovinnosti a kvalitě podkladu stěrkovat nemusí. Pod povlakové krytiny, jako je vinyl nebo linoleum, stěrkujeme vždy.
12Co když se mi nová dřevěná podlaha tak zalíbí, že z ní budu chtít vyrobit i nějaký nábytek. Třeba posuvné dveře, vestavěnou skříň, parapety nebo kuchyňskou linku?
Od sezóny 2021 zavádíme jako novinku realizace dveří a nábytku. Tento požadavek je tedy možné realizovat. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.
poptávka