Dřevěné a WPC terasy k bazénům a domům | FLOOOR

WPC a dřevěné terasy

Venkovní terasy do různých podmínek

Pro realizaci venkovní terasy se nabízí velké množství materiálů. Při jeho výběru záleží vždy zejména na podmínkách, ve kterých má terasa fungovat. Terasa v pražském bytě bude určitě z jiného materiálu než terasa u horského penzionu. FLOOOR každopádně nabízí řešení pro jakoukoliv situace v tomto širokém rozmezí.

Podívejte se na fotky naších realizací

3 nejprodávanější typy

Dřevěné terasy

Mohou být z exotického dřeva nebo z evropského jako například modřín, dub nebo jasan. Na trhu jsou dnes dostupné tzv. Thermo verze. Tedy Thermoborovice nebo Thermojasan. Speciální úprava dřevěného materiálu zabraňuje kroucení. Materiál tohoto druhu se vyznačuje perfektní rovností. A údajně nechutnají škůdcům. Dřevěná terasa z tohoto materiálu by tedy měla mít větší životnost.

WPC terasy

Wood-Plastic Composite. Jedná se tedy o sloučení dřeva a plastu s příměsí různých UV stabilizátorů a dalších prvků. Na trhu je velké množství prodejců a výrobců. Každopádně doporučujeme sledovat u WPC teras to, jak dlouho je konkrétní produkt na trhu a kdo ho vyrábí. Mezi osvědčené značky patří například Silvadec. Ta splňuje nejen vysoké nároky na složení prkna ale má taky skvělý systém komponent. WPC terasy doporučujeme určitě také k developerským produktům. Ať už nemovitost prodáte hned po kolaudaci nebo za rok, bude povrch terasy bez potřeby renovace jako nový.

Masivní modřínová terasa z fošen

Když napadne metr sněhu, nebo když potřebujete na terasu něco těžkého postavit. Ať už se jedná o profi gril, vířivku nebo saunu, tak máme pro vás řešení. Říkáme mu „Krkonošská specialita“. Jedná se o fošny v tloušťce 40 mm, které jsou z lesů Krkonoš. Cenová náročnost takového řešení je podobná jako tenké prkno z exotického dřeva. A stejně jako exotika vydrží bez potřeby renovace dlouhou řadu let. Pravidelné olejování povrchu životnost ještě prodlouží. Modřín je každopádně mastnější sám o sobě. Dřevo obsahuje výrazně více oleje a je odolnější vůči venkovním podmínkám.

Jaký materiál vybrat?

Klienti většinou chtějí vyjít z obýváku ven na terasu a po ní přijít až k bazénu. Nabízí se prakticky bezúdržbové WPC. Anebo je možné vybrat exotické dřevo, které mají dlouhou životnost a jsou nádherně zbarvené. Stejně tak se tato varianta materiálu hodí do bytových domů nebo penzionů. Do horských oblastí určitě doporučujeme dřevěnou terasu. Pokud majitel počítá s tím, že dřevo pracuje a časem někde přirozeně praskne a lehce zešedne, pak je tato tradiční a 100% přírodní varianty to pravé.

Proč terasu od FLOOOR

Vyzkoušeli jsme si už řadu možností a materiálů. A víme, jak terasy realizovat, aby vydržely dlouhou dobu. Umíme nabídnout také pozáruční servis který spočívá v renovaci povrchu, kdy se terasy přeolejují a díky tomu se výrazně prodlouží standardní životnost materiálu.

Náš technologický postup

Pokud máme terasu na terénu, tak můžeme mít pod ní vyspádovanou betonovou desku, aby voda odtékala ke vpusti. Nebo se dá terasa realizovat na zhutněném štěrkovém podloží minimálně 15 – 20 cm vysokém. Když se jedná o novostavbu, je dobré před realizací terasy nechat zeminu trochu sednout anebo výrazně zhutnit. Terasy na izolovaných balkónech nebo lodžiích mají většinou pod sebou izolaci, která je také vyspádovaná. Terasu montujeme na nastavitelné plastové terče, které vyšroubujeme do patřičné výšky. Zatímco podklad je vždy ve spádu, tak terasa musí být každopádně v rovině, aby na ní fungoval například zahradní nábytek.

Pracujeme pro architekty, firmy i stavebníky

 • Ing.arch. Jan Ságl

  Podlahy na našich projektech řešíme s firmou FLOOOR velice rádi. Fungují profesionálně a můžu se na ně 100% spolehnout. Od návrhu funkčního řešení a vzorování materiálů přímo na místě až po výslednou realizaci, mnohdy i za náročných podmínek při finišování stavby. Vše ve vysoké řemeslné kvalitě a s citem pro detail.

 • Ing. Stanislav Harašta

  Jsem zvyklý se na služby a práci dívat velice přísně a musím uznat, že i když nemám chválení v popisu práce, zde prostě musím. FLOOOR je přesně taková firma jakou si chcete najmout. Škoda, že dělají jen podlahy a terasy... ale zato na výbornou. Všechno bylo přesně tak jak jsme se domluvili v kvalitě nad očekávání. Chlapi kdybych to uměl, tak vás pochválím.

  Ing. Stanislav Harašta
  Ředitel kvality Hügli Food s.r.o.
 • Jakub Meisel, MBA

  My apartment in historical part of Prague has been neglected by the previous owner and therefore I expected the restoration to be very challenging. The floor installed by Flooor, immediately made the difference! The look and the quality have proven to benefit the apartment from the moment it has been installed. The Flooor company has done the installation on time and the work has been very thorough – the floor needed to be levelled before applying the final layer. The workers were very professional and focused, the budget very accurate and no extra costs were invoiced at the time the project have been completed. I strongly recommend the FLOOOR company for any floor projects!

  Jakub Meisel, MBA
  Technical and sales manager POLYONE
 • Martin Havlíček

  Profesionální a lidský přístup jednatele je vždy mým požadavkem pro spolupráci a realizaci díla. Ten zde byl splněn vrchovatě a firmu FLOOOR pana Slabého vřele doporučuji těm, kteří chtějí perfektní servis na vysoké úrovni.

  Martin Havlíček
  TDI / GD / PM
 • Josef Podstata

  Firma FLOOOR mi byla doporučena místním řemeslníkem se slovy, že s ní má pozitivní zkušenost. S čistým svědomím mohu tuto firmu taky vřele doporučit. Všechny fáze realizace proběhly bez problémů, a to i přesto, že jsme projekt několikrát drobně změnili. Náš projekt se skládal z části z dřevěné podlahy a z části z vinylu. Obě části byly realizovány bez připomínek (drobnosti byly odstraněny během několika dní). S panem jednatelem byla velice dobrá domluva a se vším vyšel vstříc. Všechny termíny byly dodrženy, řemeslníci na stavbě po sobě vždy uklidili, byli slušní a dochvilní. Naprosto doporučuji tuto kvalitní firmu.

Jak probíhá realizace

Přivezeme vzorky na úvodní schůzku

Hovoříme ideálně s investorem, architektem nebo generálním dodavatelem stavby.

Seznámíme se s projektem

Do projektu jsme zainteresování nejdéle v momentě kdy stojí hrubá stavba.

Měříme vlhkost a plánujeme

Případně aplikujeme vysoušeče a účastníme se koordinačních schůzek stavby.

Připravíme podklad a položíme podlahu

V termínu a v rámci odsouhlaseného rozpočtu.

Předáme hotový projekt

Facility managerovi vysvětlíme správný postup péče o konkrétní podlahu.

poptávka