Přírodní linoleum má velkou tvrdost a pestré barvy | FLOOOR

Linoleum - přírodní materiál s velkou pevností a v pestrých barvách

Tradiční materiál s dlouhou životností

Přírodní linoleum je více než 100 let používaný materiál. V současné době ho umí vyrábět jen 3 továrny na celém světě. Ve FLOOORu jsme měli možnost vyzkoušet všechny 3 typy a za léta praxe se nám nejvíce osvědčil výrobce Tarkett. Ten dokáže povrch svého přírodního linolea už ve výrobě ošetřit tak kvalitně, že není třeba ho po montáži přepastovávat. Což je velmi praktické jak pro zákazníka tak pro realizátora. Tarkett navíc deklaruje, že se 5 let po pokládce nemusí opravovat povrchová úprava. Což neumí žádný jiný výrobce. Cenově je navíc přírodní linoleum Tarkett na stejné úrovni jako jiné materiály.

Podívejte se na fotky podlah z linolea

Klíčové vlastnosti linolea

Standardní linoluem se vyrábí v tloušťce 2 - 4 mm. I díky tou, že je antibakteriální je skvělé například do školky pro děti. Protože se jedná o skutečně přírodní produkt z juty a lněných olejů. Mezi jeho běžné vlastnosti patří také pestrobarevnost, což oceňují zejména architekti, pro které je tento parametr obrovskou příležitostí. Linoleum lze vhodně použít také v administrativě, v rámci sportovních podlah, víceúčelových sálech. Tedy všude kde je vysoká zátěž. Jeho další vlastností je totiž velká tvrdost. Do domácnosti ho určitě oceníte v kuchyni nebo dětském pokoji. Tedy všude tam, kde je třeba mít praktickou podlahu, kterou je nutné udržovat a zároveň je antibakteriální.

Svoji nezastupitelnou roli má tak přírodní linoleum také v nemocnicích nebo domovech pro seniory. Právě v nemocnicích často ocení také možnost antistatického materiálu, který je také v nabídce. Linoleum lze po pár letech renovovat. Jeho životnost se každopádně standardně počítá kolem pěti desítek let.

Tarkett logo

3 top produkty značky Tarkett

Standardní linoleum v tloušťce 2,5 mm

Má už samo o sobě parametry komerční zátěže.

Tarkett Silencio

Má na sobě nalepenou krkovou vrstvu, což mu dává výbornou schopnost akustického tlumení. Pokud potřebujete, aby o patro níž nebyly slyšet kroky a další zvuky, je Silencio ideální. Pravdou je, že tento podlahový materiál patří mezi ty dražší.

Sportovní linoleum v tloušťce 4 mm

Dá se s ním vybavit jakýkoliv víceúčelový sál.

Technologický postup

Základem je vyhovující hladký podklad, který si sami znivelujeme. Linoleum se následně pokládá celoplošným lepením a standardně i zválcováním. Důležité je správným způsobem svařovat spoje. Dokážeme splnit také požadavek na tzv. vytahované sokly, které předepisuje hygiena do nemocnic.

Pracujeme pro architekty, firmy i stavebníky

 • Ing.arch. Jan Ságl

  Podlahy na našich projektech řešíme s firmou FLOOOR velice rádi. Fungují profesionálně a můžu se na ně 100% spolehnout. Od návrhu funkčního řešení a vzorování materiálů přímo na místě až po výslednou realizaci, mnohdy i za náročných podmínek při finišování stavby. Vše ve vysoké řemeslné kvalitě a s citem pro detail.

 • Ing. Stanislav Harašta

  Jsem zvyklý se na služby a práci dívat velice přísně a musím uznat, že i když nemám chválení v popisu práce, zde prostě musím. FLOOOR je přesně taková firma jakou si chcete najmout. Škoda, že dělají jen podlahy a terasy... ale zato na výbornou. Všechno bylo přesně tak jak jsme se domluvili v kvalitě nad očekávání. Chlapi kdybych to uměl, tak vás pochválím.

  Ing. Stanislav Harašta
  Ředitel kvality Hügli Food s.r.o.
 • Jakub Meisel, MBA

  My apartment in historical part of Prague has been neglected by the previous owner and therefore I expected the restoration to be very challenging. The floor installed by Flooor, immediately made the difference! The look and the quality have proven to benefit the apartment from the moment it has been installed. The Flooor company has done the installation on time and the work has been very thorough – the floor needed to be levelled before applying the final layer. The workers were very professional and focused, the budget very accurate and no extra costs were invoiced at the time the project have been completed. I strongly recommend the FLOOOR company for any floor projects!

  Jakub Meisel, MBA
  Technical and sales manager POLYONE
 • Martin Havlíček

  Profesionální a lidský přístup jednatele je vždy mým požadavkem pro spolupráci a realizaci díla. Ten zde byl splněn vrchovatě a firmu FLOOOR pana Slabého vřele doporučuji těm, kteří chtějí perfektní servis na vysoké úrovni.

  Martin Havlíček
  TDI / GD / PM
 • Josef Podstata

  Firma FLOOOR mi byla doporučena místním řemeslníkem se slovy, že s ní má pozitivní zkušenost. S čistým svědomím mohu tuto firmu taky vřele doporučit. Všechny fáze realizace proběhly bez problémů, a to i přesto, že jsme projekt několikrát drobně změnili. Náš projekt se skládal z části z dřevěné podlahy a z části z vinylu. Obě části byly realizovány bez připomínek (drobnosti byly odstraněny během několika dní). S panem jednatelem byla velice dobrá domluva a se vším vyšel vstříc. Všechny termíny byly dodrženy, řemeslníci na stavbě po sobě vždy uklidili, byli slušní a dochvilní. Naprosto doporučuji tuto kvalitní firmu.

Jak probíhá realizace

Přivezeme vzorky na úvodní schůzku

Hovoříme ideálně s investorem, architektem nebo generálním dodavatelem stavby.

Seznámíme se s projektem

Do projektu jsme zainteresování nejdéle v momentě kdy stojí hrubá stavba.

Měříme vlhkost a plánujeme

Případně aplikujeme vysoušeče a účastníme se koordinačních schůzek stavby.

Připravíme podklad a položíme podlahu

V termínu a v rámci odsouhlaseného rozpočtu.

Předáme hotový projekt

Facility managerovi vysvětlíme správný postup péče o konkrétní podlahu.

poptávka