Vinylová podlaha včetně pokládky od specialistů | FLOOOR

Kompletní dodávka vinylové podlahy

Vinylová podlaha se snadno udržuje a hodně vydrží

Vinylové podlahy jsou bezesporu hit 20. století. Jsou velmi žádané. A má to své opodstatnění. Vinylová podlaha je v principu v rámci svého složení PVC. Vyrábí se v atraktivních dekorech, které poměrně věrně napodobují dřevo, kámen nebo dlažbu. Navíc se dodává jako lamely, které evokují konkrétní materiál vyobrazený v dekoru (dřevo jako obdélník a dlažba je ve čtvercích apod.). Podlahy jsou výhodné zejména svou cenu a pak také užitnou hodnou, kterou materiál má. Hodí se zejména do domácností plné dětí, zvířat nebo když je uživatel zvyklí chodit do místností bez přezutí ve venkovní obuvi.

Podívejte se na fotky podlah z vinylu

Nejprodávanější varianty

Lepený pro domácnosti

Klasický v tloušťce 2 nebo 3 mm který se lepí na perfektně rovný a vyschlý podklad. Ten se po pokládce válcuje. Cenové rozpětí vinylu na trhu je poměrně veliké. Pro domácnosti, které si vinylovou podlahu vybrali na základě jeho praktičnosti a poměru cena/výkon, jednoznačně doporučujeme produkty od firmy Tarkett, případně speciální řadu M line od našeho výhradního dodavatele.

Click vinyl do domácností

Click vinyl v tloušťce 4 nebo 5 mm, který má zámek. Má ale úplně stejné nároky na kvalitu podkladu. I když řada dodavatelů tvrdí opak, my rozhodně doporučujeme i pro tento typ vinylu mít rovný podklad. Cenově je click vinyl na podobné úrovni jako ten lepený. Lamela click vinylu dražší kvůli integrovaným zámkům. Sice se při jeho pokládce ušetří za lepidlo, ale musí pod sebou mít speciální podložku.

Loose lay do provozních prostor

Vinyl se zámkem nebo Rigid? Co je lepší?

Dnes je vinyl známý pojem. Už se i všeobecně ví, že existuje i varianta na ,,click" tedy spojení bez lepení. Bývá o něco dražší než varianta lepená. Požadavky na kvalitu a rovinnost podkladu má však stejné, jako u varianty lepené, takže použitím zámkového vinylu rozhodně neušetříte.

Pokud chcete novinku, podlahu která je odolná, snese se s podlahovým topením a pokládá se také na klik, pak zkuste některou Rigidní podlahu. I takové pro Vás máme... a nebo třeba vinyl bez vinylu.

Pokud plánujete vinylovou podlahu do zatěžovaného prostoru, kde mohou třeba jezdit vozíky (v případě nějakého administrativně-skladového prostoru), pak je Loose lay vinyl správnou volbou. Jedná se o materiál tloušťky 5 mm. Snese obrovskou zátěž a vyrábí ho jeden z předních světových dodavatelů Tarkett. Dá se jednoduše demontovat a vyměnit.

Vinyl rádi lakujeme

Produkt se standardní bytovou zátěží ještě doplňujeme po pokládce PU lakem. Což zajistí, že se podlaha snadno uklízí a i po letech vypadá velmi dobře. Tato úprava vydrží 3 – 5 let. Po té se lak nemusí obnovovat. Ale pokud ano, opět se tím prodlouží živostnost materiálu na dalších 3 – 5 let. Lak jednoduše řečeno oddaluje, aby běžný provoz „dosáhl“ až na horní povrchovou vrstvu materiálu. Navíc aplikace laku udělá z cenově velmi dostupné vinylové podlahy „lepší“ materiál.

Rovný podklad je důležitý

Vinyl z hlediska nároků na podklad není výjimka. Rovný a suchý podklad je základem ať už se jedná o pokládku lepeného nebo click vinylu. A proto vždy pod novou vinylovou krytinu stěrkujeme.

Pracujeme pro architekty, firmy i stavebníky

 • Ing.arch. Jan Ságl

  Podlahy na našich projektech řešíme s firmou FLOOOR velice rádi. Fungují profesionálně a můžu se na ně 100% spolehnout. Od návrhu funkčního řešení a vzorování materiálů přímo na místě až po výslednou realizaci, mnohdy i za náročných podmínek při finišování stavby. Vše ve vysoké řemeslné kvalitě a s citem pro detail.

 • Ing. Stanislav Harašta

  Jsem zvyklý se na služby a práci dívat velice přísně a musím uznat, že i když nemám chválení v popisu práce, zde prostě musím. FLOOOR je přesně taková firma jakou si chcete najmout. Škoda, že dělají jen podlahy a terasy... ale zato na výbornou. Všechno bylo přesně tak jak jsme se domluvili v kvalitě nad očekávání. Chlapi kdybych to uměl, tak vás pochválím.

  Ing. Stanislav Harašta
  Ředitel kvality Hügli Food s.r.o.
 • Jakub Meisel, MBA

  My apartment in historical part of Prague has been neglected by the previous owner and therefore I expected the restoration to be very challenging. The floor installed by Flooor, immediately made the difference! The look and the quality have proven to benefit the apartment from the moment it has been installed. The Flooor company has done the installation on time and the work has been very thorough – the floor needed to be levelled before applying the final layer. The workers were very professional and focused, the budget very accurate and no extra costs were invoiced at the time the project have been completed. I strongly recommend the FLOOOR company for any floor projects!

  Jakub Meisel, MBA
  Technical and sales manager POLYONE
 • Martin Havlíček

  Profesionální a lidský přístup jednatele je vždy mým požadavkem pro spolupráci a realizaci díla. Ten zde byl splněn vrchovatě a firmu FLOOOR pana Slabého vřele doporučuji těm, kteří chtějí perfektní servis na vysoké úrovni.

  Martin Havlíček
  TDI / GD / PM
 • Josef Podstata

  Firma FLOOOR mi byla doporučena místním řemeslníkem se slovy, že s ní má pozitivní zkušenost. S čistým svědomím mohu tuto firmu taky vřele doporučit. Všechny fáze realizace proběhly bez problémů, a to i přesto, že jsme projekt několikrát drobně změnili. Náš projekt se skládal z části z dřevěné podlahy a z části z vinylu. Obě části byly realizovány bez připomínek (drobnosti byly odstraněny během několika dní). S panem jednatelem byla velice dobrá domluva a se vším vyšel vstříc. Všechny termíny byly dodrženy, řemeslníci na stavbě po sobě vždy uklidili, byli slušní a dochvilní. Naprosto doporučuji tuto kvalitní firmu.

Jak probíhá realizace

Přivezeme vzorky na úvodní schůzku

Hovoříme ideálně s investorem, architektem nebo generálním dodavatelem stavby.

Seznámíme se s projektem

Do projektu jsme zainteresování nejdéle v momentě kdy stojí hrubá stavba.

Měříme vlhkost a plánujeme

Případně aplikujeme vysoušeče a účastníme se koordinačních schůzek stavby.

Připravíme podklad a položíme podlahu

V termínu a v rámci odsouhlaseného rozpočtu.

Předáme hotový projekt

Facility managerovi vysvětlíme správný postup péče o konkrétní podlahu.

poptávka